Erdo�anlar Kitap �zmir

kurumsal

Erdoganlar Toptan Kitap

Satış Sözleşmesi

 

  1. Erdoğanlar Dağıtım web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde sipariş tarihi gönderimde esas alınmamaktadır. Gönderimde esas olarak alınan zaman, banka havalesi ile ilgili dekont veya diğer bilgilerin bize ulaştırdığı zamandır. Banka havalesi ile ödemelerde 3 gün içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

  2. Erdoğanlar Dağıtım web sitesinden yaptığınız tüm alışverişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edilmektedir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak gösterilir. Alışverişlerinizde ödeme aşamasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. 

  3. Sistem veya dizgi hatalarından kaynaklanan hatalarından Erdoğanlar Dağıtım sorumlu değildir. 

  4. Erdoğanlar Dağıtım web sitesinde satılan ürünlere yasalarca belirlenmiş olan reşit olma yaş sınırının altında olan (18 yaşın altındaki) müşterilerimiz alış veriş yapamaz. 

  5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran hallerin oluşması, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim tesislerinde önemli derecede arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 6. Erdoğanlar Dağıtım web sitesinde satışta bulunan ürünlerin bir kısmı tedarikçi firma stoklarından, bir kısmı Erdoğanlar Dağıtım günlük olarak güncellenmektedir. Tedarikçi firmaların stoklarında günlük güncellemelere rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. 
Fiyat değişikliklerinde güncel fiyatlar geçerlidir. Bu durumda müşteri telefon veya e-mail yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda ödeme, banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.


     7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@erdoganlarkitap.com`ye yazarak, durum Erdoğanlar Dağıtım`a bildirilir. Kargo Şirketi tarafımızdan veya müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini tam olarak yaptığı kabul edilir.

Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0232 489 97 36 numaralı telefona fakslanıp durum info@erdoganlarkitap.com e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Erdoğanlar Dağıtım sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır. 

  8. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı ve ile yapılmaktadır.

  9. Yanlış sipariş verip satın aldığınız ürünleri, tahrip etmeden,paketini bozmadan, kullanmadan ve ürünün tekrar paketin albenisini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. 

 10. Erdoğanlar Dağıtım  web sitesinden www.erdoganlarkitap.com `den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.