Erdo�anlar Kitap �zmir

kurumsal

Erdoganlar Toptan Kitap

       - Ürün İade Şartları
 
   İnternet sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

   Satın alınan ürünlerin iadesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için lütfen müşterimiz olarak ürününüzü kargo firması yetkilisinden teslim alırken, kargo görevlisi önünde açarak ve kontrol ederek teslim alınız. Ürünü teslim aldığınıza dair imza attığınız andan itibaren Kargo Firmasının görevini başarıyla tamamladığı kabul edilir. Bu durumda ürüne kargo tarafından zarar verildiği gerekçesi ile yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.

   İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi ile beraber gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde yada ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması yada ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkı:   Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği `nin 8. Maddesine göre, müşteri, ?Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.? . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için; -  İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

 - İade işlemle minin gerçekleşmesinden önce müşteri,Ürün hakkındaki  şikayetini,info@erdoganlarkitap.com adresine bildirmelidir.   

 -  Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

 -  Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 -  Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

 - Siparişinizi verdiğiniz gün saat 17:00`e kadar 232-483 07 47-7 numaralı telefonu arayarak ya da info@erdoganlarkitap.com adresine mail göndererek iptal ettirebilirsiniz.

Siparişlerin teslim edilmesi:  Ürününüz siparişinizi takiben; Ege Bölgesi içinden verilen siparişler, banka ve finans onayı alındıktan sonra en geç 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde,Ege Bölgesi dışından verilen siparişler ise en geç 5 iş günü (Pazartesi -Cuma) içerisinde teslim edilir. Ancak kötü hava şartlarında, resmi tatillerde, grev/lokavt gibi durumlarda ve pazar günlerinde ürün gönderimi yapılamamaktadır.